top of page

Koruyucu Ruh Sağlığı için "Kiki ile Bilgi"

O bizim kuklamız!!!

Çocukların ruh sağlığını önemseyen ve korumak için çalışan bir kukla doğdu.


Adı "Kiki".


Ön tasarım, uygulama ve senaryo çalışmaları eşliğinde Dr. PsychoChef youtube kanalımızda yayınlanmak üzere "Kiki ile Bilgi" projesini ürettik.


Kiki'nin ne anlatması gerektiğini, toplumumuzda bebek, çocuk ve ergenlerin en çok ihtiyaç duydukları ruh sağlığı durumlarına göre belirledik.


Kliniklerimizde yapılan danışmanlık, muayene, terapi ve tedavi hizmetleri çerçevesinde hekimlerimizin ve psikologlarımızın mesleki deneyimlerine dayanarak Kiki'nin ne anlatmasının yararlı olacağını düşündük. Ve verdiğimiz karar çocukların ruh sağlığını korumak için "Kiki ile Bilgi" projesini üretmek oldu.


Ekranlar ve dijital çağ hayatımızın vazgeçilmezi.. Sınırlı ve kontrollü bir kullanım önerdiğimiz ekranlarda çocukların kendileri ve ebeveynleri için doğru ve güvenilir içerikler üretmenin ne kadar gerekli olduğunu biliyoruz ve bu konuda adımlar atıyoruz. Koruyucu ruh sağlığı içerikleri oluşturulurken şimdiye kadar 35 binden fazla vaka görmüş profesyonel ekibimizin deneyimlerine başvurduk.Uzm.Dr.Ömer Uçur ile Kiki


Kiki'nin şimdiye kadar anlattığı konuların başlıkları ve izlemeniz için linkleri aşağıda bulunuyor.

Keyifli ve bol bilgilendirmeli izlemeler :)


bottom of page